گرم یا سرد؛ ۵ روش اثربخش برای ریلکس کردن

۲۳
مهر

آرامش برای سلامتی شما مهم است. در حقیقت برای همه‌ی عناصر سلامتی: جسمی، ذهنی، احساسی، اجتماعی و روحی ضروری است. یادگیری شیوه‌های آرامش، کمک می‌کند که علاقه و اشتیاق به زندگی را کشف کنید. متاسفانه فشار کار و مدرسه و زندگی خساراتی برای سلامتی شما به دنبال دارد. شرایط پر از استرس منجر به مشکلات مختلف از اضافه وزن و بیماری گرفته تا نارضایتی و افسردگی می‌شود. خوشبختانه راه‌هایی برای آرامش و کاهش استرس در هر فصل چه بارانی و چه آفتابی وجود دارد. در اینجا چند روش را بیان می‌کنیم:

 

۱- پذیرفتن عوامل استرس زا

پذیرفتن استرس اولین قدم برای غلبه بر آن است. در حالی که بعضی استرس‌ها به انگیزه و تعادل کمک می‌کنند، اما خیلی از استرس‌ها هم به شما آسیب می زنند. شناخت علائمی چون سردرد و انقباض ماهیچه تا کج خلقی و از دست دادن تمرکز می‌تواند قبل از بدتر شدن، شما را متوجه استرس کند. وقتی شما علائم را شناختید و عوامل استرس‌زا را پذیرفتید، می‌توانید مکانی را برای آرامش گرفتن (relaxation) در نظر بگیرید. سرگرمی‌های روزمره انجام دهید مثل استفاده از جکوزی خانگی بعد از کار و خواب کافی داشتن. تا اینکه به طور طبیعی برنامه‌ای برای relaxation در برنامه روزانه خود قرار خواهید داد.

 

۲- نفس عمیق

تکنیک‌های ریلکسیشن تمرینات آسانی هستند که برای کاهش استرس طراحی شده‌اند. نفس عمیق چه در زمستان و چه در تابستان آسان‌ترین راه برای آرامش گرفتن است. از طریق بینی نفس را به داخل فرو ببرید و از طریق دهان خارج کنید (دم و بازدم) و پنج ثانیه نفس خود را نگهدارید. این فرایند تنفس را ده بار تکرار کنید. در همان حال که نفس خود را بیرون می‌دهید متوجه از بین رفتن ناراحتی‌ها در بدنتان خواهید شد. این تکنیک را به صورت کوتاه، همه وقت و همه جا برای احساس آرامش کردن انجام دهید.

5 روش اثربخش برای ریلکس کردن - فارس وان

۳- ورزش روزانه

به طور مرتب ورزش کردن روشی اثبات شده برای کاهش یا از بین بردن استرس است. برخلاف نظر عموم، ورزش به بدن خسته انرژی می‌دهد. وقتی دچار استرس می‌شوید فوایدی که از ورزش مرتب بدست آورده‌اید به شما برای غلبه بر آن کمک می‌کند. برنامه‌ی ورزش را بر طبق آب و هوا یا فصل انجام دهید. در گرما و روزهای آفتابی در میان درختان یا در پارک، پیاده‌روی کنید و یا در استخر شنا کنید. در سرما و روزهای بارانی به باشگاه بروید یا با تردمیل ورزش کنید. برنامه‌ای برای ورزش در تقویم خود قرار دهید تا به صورت یک عادت در آید.

 

۴- عزیزانتان را در آغوش بگیرید

در آغوش گرفتن عزیزان یا حتی حیوانات خانگی می‌تواند روشی اثربخش برای کاهش استرس باشد. صحبت کردن و وقت گذراندن با عزیزان، یا بازی و نوازش حیوانات خانگی می‌تواند درگیری فکری شما را کاهش دهد. در برخی از خانه‌های سالمندان از حیوانات خانگی برای رفع استرس و اضطراب بیماران خود استفاده می‌کنند.

 

۵- ماساژ درمانی

ماساژ، روش درمانی نهایی در ریلکسیشن است. مطالعات نشان می‌دهد که ماساژ می‌تواند سطح کورتیزول (هورمون استرس) را کاهش دهد. ماساژ بدنتان را در یک حالت استراحت و بهبودی قرار می‌دهد که باعث آرامش‌تان می‌شود. بعلاوه، این تاثیرات تا ساعت‌ها بعد خواهد ماند. روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای استفاده از آب گرم و ماساژ برای کاهش استرس وجود دارد که در خانه می‌توانید انجام دهید. استفاده از یک جکوزی آب داغ و پرفشار، علاوه بر ماساژ عضلات اندام شما، باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به پوست و بهبود سلامت فیزیکی شما می‌شود. ریلکسیشن پیشرفته آرامش ذهنی، هوشیاری و تفکر خلاق را پرورش می‌دهد. حتی می‌تواند به شما دیدگاه بهتری به زندگی بدهد.

 

جکوزی فارس وان مدل Arsin

جکوزی خانگی فارس وان مدل Arsin

از ۱۲,۹۶۶,۰۰۰ تومان
وان جکوزی فارس وان مدل تک نفره آترینا Atrina

جکوزی خانگی فارس وان مدل Atrina

از ۱۳,۱۵۳,۰۰۰ تومان
جکوزی فارس وان مدل Arshia

جکوزی خانگی فارس وان مدل Arshia دونفره

از ۱۴,۶۵۶,۰۰۰ تومان
جکوزی فارس وان مدل Arastoo دونفره

جکوزی خانگی فارس وان مدل Arastoo دونفره

از ۱۴,۶۵۶,۰۰۰ تومان