۵ نکته برای جوان ماندن یا چگونه با بالا رفتن سن احساس پیری نکنید؟

۰۴
شهریور

هیچ کس نباید منتظر بماند تا بعد از پیری شروع به مراقبت از بدنش کند. کارهای خیلی زیادی وجود دارد که ما می توانیم برای جوان نگهداشتن بدن و ذهن انجام دهیم. بی‌توجه به اینکه شما چه کسی و چند ساله هستید نکاتی وجود دارد که اگر انجام دهید کمک خواهد کرد که قوی‌تر و سرزنده زندگی کنید. هرگز برای ایجاد تغییر دیر نیست.

 

۵ نکته برای جوان ماندن:

۱- خیلی زود شروع کنید

هرگز منتظر نمانید که خیلی پیر شوید تا شروع به مراقبت از خود و بدنتان کنید. باور بکنید یا نه علائم پیری در سنین ۲۵ تا ۳۰ سالگی ظاهر می‌شوند. بیشتر ما هرگز به بالا رفتن سن و تاثیرات طولانی مدت انتخاباتمان در آن سن فکر نمی‌کنیم. اما حقیقت این است که پیر شدن سریع‌تر از آنچه که فکر کنید اتفاق خواهد افتاد. در هر سنی که هستید همین الان شروع به ایجاد تغییرات مثبت کنید.

 

۲- آب بنوشید

هر روز باید مقدار کافی آب بنوشید. بیشتر مردم مشغول انجام کار و کارهای روزمره می‌شوند بدون اینکه حتی بفهمند بدنشان خشک می‌شود. به همین دلیل است که پوست، خشک و سرانجام چروک  می‌شود.

یک بطری آب با خود از خانه بیاورید و هر جا می‌روید با خود داشته باشید، حتی در حال رانندگی یا انجام کار. این کار همچنین در آینده باعث پس انداز پولتان خواهد شد. در غیر این‌صورت شما ممکن است احساس تشنگی کنید و جایی در خیابان توقف کنید و چیزی کمتر و ناسالم‌تر مثل قهوه یا نوشابه بخرید.

 

۳- مراقب رژیم غذایی تان باشید و نسبت به خوردن آگاهی داشته باشید

وعده‌های غذایی را زیاد کنید و در هر وعده کمتر بخورید. هرچه بیشتر غذاهای طبیعی مثل ماهی تازه و سبزیجات میل کنید اشتهای شما بیشتر خواهد شد. فست فود برای ظاهر و سلامتی شما وحشتناک است. این سخن قدیمی که «خوردن یک سیب در روز، دکتر را از شما دور می‌کند» را به خاطر بسپارید. (بخوانید: چگونه هم تفریح کنیم هم وزن کم کنیم)

۵ نکته برای جوان ماندن یا چگونه با بالا رفتن سن احساس پیری نکنید؟

۴- ورزش کنید

سعی کنید که به طور مرتب ورزش ‌کنید. مهم‌ترین نکته در ورزش کردن «تداوم» است. اگر به طور مداوم ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دویدن یا هر ورزش دیگری انجام دهید تاثیرات آن را خواهید دید. حداقل ۳۰دقیقه در روز را برای ورزش در نظر بگیرید. یک زمانی از برنامه‌ی روزانه‌تان را به ورزش اختصاص دهید. (بخوانید: 9 دلیل برای اینکه حتما از جکوزی استفاده کنید)

 

۵- زمانی را برای خود صرف کنید

هر روز زمانی را به انجام کاری که به شما  آرامش می‌دهد اختصاص دهید این ممکن است خواندن یک کتاب به مدت ۲۰دقیقه باشد یا گذراندن وقت در یک جکوزی که به ماهیچه‌ها و بدن آرامش می‌دهد. بعد از یک روز سخت کاری هیچ چیزی بهتر از آمدن به خانه و فرو رفتن در یک جکوزی خوب و داغ نیست. ما ممکن است خیلی از کارها را با توجه به سن‌مان نتوانیم انجام دهیم اما با آگاهی بیشتر می‌توانیم با قدم‌های آسان شروع کنیم تا سلامتی را بدست آوریم. چرا امروز شروع به مراقبت از بدنتان و حفظ جوانی نکنید.

منبع: فارس وان