چرا ورزشکاران از جکوزی استفاده می کنند

۲۷
بهمن

در اینجا به شما می‌گوییم که چگونه یک جکوزی داغ بخشی جدایی ناپذیر از برنامه تمرینی برای بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای است.

۱- از بین بردن استرس طبیعی

انسان‌ها تنها به طور طبیعی و ذاتی جذب آب نمی‌شوند اما با دانستن اینکه آب یک عنصر طبیعی و درمانی است قطعا برایشان جذاب خواهد بود. استفاده از آب گرم جکوزی، باعث گرم شدن عمیق ماهیچه ها، تسکین استرس و کمک به ورزشکاران برای تمرکز در بازی و آرامش جسمی و روحی می‌شود. مخصوصا هنگامی که جکوزی دارای  جت ماساژور باشد. مطالعات همچنین نشان می‌دهد استفاده از جکوزی باعث کاهش کورتیزول و افزایش سروتونین و دوپامین می‌شود که این امر دارای اثرات کاهش دهنده استرس است.

 

۲- هیدروماساژ (ماساژ توسط جت‌های جکوزی) بعد از فعالیت ماهیچه

بعد از ورزش یا مسابقه، استفاده از هیدروتراپی (آب درمانی) توسط جت‌های ماساژ که با ترکیب مناسب هوا و آب تقویت شده، به شدت توصیه می‌گردد. هنگامی که فشار بر روی نواحی خاصی از بدن متمرکز است، هیدروماساژ کمک می‌کند تا اسید لاکتیکی که در عضلات از طریق ورزش شدید ایجاد شده از بین برود و به تسکین درد و سفتی ماهیچه‌ها کمک کند. علاوه بر این، جریان خون افزایش یافته و بازیابی ماهیچه و انرژی از دست رفته تسریع می‌شود.

 

۳- ورزشکاران، دوست‌دار جکوزی و آب‌درمانی

با توجه به دلایل ذکر شده در بالا، بسیاری از ورزشکاران جکوزی را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از کارهای روزمره خود انتخاب کرده اند. جکوزی به شما اجازه می‌دهد تا یک ماساژ سفارشی و مخصوص در آن داشته باشید و روی مناطقی از بدن که بیشترین استرس هنگام ورزش وجود دارد، متمرکز شوید. به عنوان مثال، جت‌های ماساژور جکوزی به مناطق پر فشارترین عضله برای دوندگان و دوچرخه سواران کمک کند.

چه انجام تمرین برای یک مسابقه بزرگ باشد و یا فقط حفظ تناسب اندام، جکوزی به شما کمک می‌کند تا هم به عنوان یک ورزشکار حرفه ای و هم علاقه‌مند به آمادگی جسمانی، بهترین بهبودی را از لحاظ جسمی و روحی داشته باشید.