9 دلیل برای اینکه حتما از جکوزی استفاده کنید

۰۷
بهمن

۱- سلامت قلب و عروق شما را بهبود می‌بخشد.

بر طبق گفته پزشکان، قرار دادن بدن تا گردن در زیر آب، بخصوص در جکوزی یک تمرین قلبی برای شما محسوب می‌شود. دلیل این امر این است که ماساژی که جت‌های جکوزی به بدن شما وارد می‌کند باعث افزایش حجم قلب می‌شود. به عبارت دیگر، هنگامی که شما در آب هستید، قلب شما بهتر کار می‌کند و به سلامت آن کمک می‌کند.

 

۲- خواب راحت‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

گرمای آب جکوزی منجر به بالا رفتن دمای بدن می‌شود و این امر عضلات بدن را شل کرده باعث آرامش و ریلکسیشن در بدن می‌گردد.

 

۳- می‌تواند به کاهش درد کمک کند

استفاده منظم از جکوزی در طول هفته باعث تسکین دردهای ناشی از آسیب‌های ورزشی مانند کشش عضلات و یا حتی آرتروز می شود.

 

۴- می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند

بر اساس تحقیق دکتر توماس آلیسون محقق کلینیک مایو، قرار گرفتن در جکوزی برای افرادی که در معرض فشار خون بالا هستند مفید می‌باشد زیرا باعث افزایش ضربان قلب و در نتیجه کاهش فشار خون می‌شود.

 

۵- احتمالا به دیابت و کاهش وزن کمک می‌کند

براساس مطالعات انجام شده، افرادی که مبتلا به دیابت هستند و به طور مرتب از حمام آب‌گرم یا جکوزی استفاده می‌کنند می‌توانند قند خون خود را کاهش دهند. همچنین استفاده از جکوزی به مدت ۱۵ دقیقه و در پنج روز در هفته باعث کاهش وزن به میزان تقریبی ۱.۵ کیلوگرم در یک ماه می‌شود بدون اینکه تغییری در رژیم یا ورزش ایجاد شود.

 

۶- باعث کاهش استرس می‌شود

نشستن در آب گرم جکوزی می‌تواند استرس را تا میزان قابل قبولی کاهش دهد. کاهش استرس می‌تواند در سلامت روان و جسم شما پیشرفت‌های مثبتی داشته باشد و می‌تواند احساس «بهتر زندگی کردن» عمومی را ارتقا بخشد.

 

۷- باعث پاکسازی بدن می‌شود

گرمای جکوزی، منافذ پوست شما را باز می‌کند و این امر می‌تواند باعث شفافیت، پاکسازی و دفع سموم پوست شود. با این کار یک حس تازه‌شدن با پوستی به مراتب تمیزتر، با نشاط و شاداب به شما دست می دهد.

 

9 دلیل برای اینکه حتما از جکوزی استفاده کنید

۸- می‌تواند به کاهش سردرد کمک کند

آرامش و گرمای جکوزی می‌تواند باعث گشاد شدن رگ‌های خونی شود که این امر منجر به کاهش فشار در سر و تسکین سردرد می‌شود.

 

۹- می‌تواند عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس شما را بهبود بخشد

وقتی احساس خوبی دارید، افکار خوبی دارید. از آن‌جا که استفاده از آب گرم جکوزی می‌تواند همه این کارهای شگفت‌انگیز را برای شما انجام دهد، فواید ذهنی کاملاً ملموس است. وقتی احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید، احساس اطمینان بیشتری می‌کنید. یک حمام داغ با جکوزی قبل از یک رویداد بزرگ می‌تواند به شما در آرامش، اعتمادبه‌نفس بیشتر و آمادگی ذهنی کمک کند.