آیا جکوزی باعث کاهش درد کمر می‌شود؟ یا چگونه آب درمانی می‌تواند به شما کمک کند

۱۱
اسفند

بر اساس نتایج تحقیقاتی که توسط انجمن فیزیوتراپی آمریکا (APTA) منتشر شد، نزدیک به دو سوم افراد در زندگی خود دچار کمردرد می‌شوند.

هر کسی که از جکوزی استفاده کرده است، می‌داند که ماساژ توسط جت‌های آب گرم، احساس آرامش عجیبی روی عضلات بدن به وجود می آورد. اما آیا جکوزی یا وان آب داغ می‌تواند به کنترل درد مزمن کمر کمک کند؟

آب درمانی (هیدروتراپی) با تسریع در گردش خون، عضلات را تسکین می‌دهد و باعث کاهش خیلی سریع عوارض درد می‌شود که آب درمانی را به عنوان یک راه حل موثر برای کنترل درد کمر می‌کند. همچنین موجب افزایش انعطاف‌پذیری ستون فقرات می شود تا به بهبود درد کمر کمک کند.

جت جکوزی فارس وان

تحقیقات روی ماساژ آب‌رسانی متقاعد کننده است. جت‌های جکوزی می‌تواند یک راه‌کار خوب برای تسکین بخشیدن به درد کمر باشد:

  • یک مطالعه برای تسکین درد کمر که «روش‌های آب درمانی» و «تمرینات روی زمین» را مورد مقایسه قرار داد، اظهار داشت که: «هر دوی آن‌ها مفید هستند اما به نظر می‌رسد که آب‌درمانی برای انعطاف پذیری ستون فقرات بهتر باشد.» مجله تحقیقاتی اسکلتی- عضلانی، ۱۳- شماره ۴- دسامبر ۲۰۱۰
  • آب‌درمانی از طریق جت‌های جکوزی، عروق خونی را منبسط می‌کند، گردش خون را بهبود می‌بخشد، به آرامش عضلات کمک می‌کند و درد را کاهش می‌دهد. بر اساس یک کتاب درباره‌ی مکمل و دیگر درمان‌های سرطان در انجمن سرطان آمریکا عنوان می‌کند: «آب گرم در قالب حمام، ماساژ با جت‌های آب، یا همچنین از طریق جکوزی داغ، می‌توانند باعث آرامش و کاهش استرس گردد.» همچنین یک تجزیه و تحلیل از مطالعات انجام شده روی آب درمانی برای کاهش درد کمر، نشان می دهد که آب درمانی مفید است.
  • منابع دیگری نیز نتیجه‌گیری کرده‌اند که هر چند نیاز به تحقیقات بیشتری هست، با این وجود «آب‌درمانی در حال حاضر یک روش درمانی موثر برای کاهش درد کمر می‌باشد که شرایط تهویه هوازی را بهبود می‌بخشد و باعث پایداری و ثبات ستون فقرات می‌شود.»
  • ۷۲ ٪ از افرادی که در مطالعه‌ی APTA مورد برسی قرار گرفتند، برای کاهش درد خود از داروهای ضد درد استفاده می‌کردند. اما APTA توصیه می‌کند که بیماران روش‌های طبیعی را برای جلوگیری و از بین بردن درد مزمن کمر یاد بگیرند. آب درمانی، بدن را به استفاده از واکنش‌های خودش برای کنترل درد کمر کمک می‌کند. با یک جکوزی یا وان داغ، از طریق استفاده منظم و ماساژ توسط جت‌های جکوزی، شما می‌توانید دردهای مزمن را کاهش دهید و طبیعتا احساس بهتری خواهید داشت.

 

نظرات مشتریان

طی بیش از ۱۵ سال تجربه و تولید محصولات وان و جکوزی‌های آپارتمانی فارس‌وان، نظرات مختلفی از مشتریان در خصوص تایید مقالات بالا به دستمان رسیده است. در اینجا نظر برخی مشتریان را فهرست می‌کنیم:

کاوه – تهران (۶۳۴****۰۹۱۲)
«جت‌های جکوزی تمام کمرم را ماساژ می‌دهند. گرما و فشار آب باعث تسکین درد عضلاتم می‌شود.»

محمد – گنبد (۹۰۰****۰۹۱۱)
«عالی برای کم شدن استرس، ریلکس کردن و باز شدن عضلات.»

صادق – اهواز (۰۸۶****۰۹۱۶)
«در استخر امتحان کرده بودم و برای درد کمرم موثر بود. یکی از دلایل خرید جکوزی برای منزل، کاهش درد کمرم بود. کاملا رضایت دارم»

 

محصولات فارس‌وان

تعدادی از محصولات جکوزی فارس‌وان را فهرست کرده‌ایم. برای مشاهده، مقایسه و خرید آنلاین لیست کامل جکوزی‌های خانگی، این صفحه را مشاهده کنید.

جکوزی فارس وان مدل Arshia

جکوزی خانگی فارس وان مدل Arshia دونفره

از ۱۴,۶۵۶,۰۰۰ تومان
جکوزی فارس وان مدل Rayan

جکوزی خانگی فارس وان مدل Rayan

از ۱۳,۱۵۳,۰۰۰ تومان
وان جکوزی فارس وان مدل تک نفره ویکتوریا Victoria

جکوزی خانگی فارس وان مدل Victoria

از ۱۳,۵۳۰,۰۰۰ تومان
جکوزی خانگی فارس وان مدل زرین Zarin

جکوزی خانگی فارس وان مدل Zarin

از ۱۲,۹۶۶,۰۰۰ تومان

 

منابع مقاله:
۱ American Physical Therapy Association™
۲ American Cancer Society Complete Guide to Complementary & Alternative Cancer Therapies
۳ Scoliosisnutty Blog